Kontakt

Tel: 739 974 699
Tel: 32 273 80 37
E-mail: biuro@e-ogrodnictwo.pl

Ogrodnictwo Tomanek
Ul. Szczecińska 45
41-814 Zabrze (Grzybowice)

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 8.00 do 19.00
Sobota: 9.00 - 16.00


Nr konta bankowego:
80 1050 1298 1000 0090 3063 3417
ING Bank Śląski

Informacje

Polecamy

 • Kasato - Ogrody, urządzanie
 • Kwiaciarnia Sonia Zabrze
 • Nasze aukcje na allegro
dotpay
Grusza azjatycka Hosui - Ogrodnictwo Tomanek Zobacz większe

Grusza azjatycka Hosui

Nazwa łacińska: Pyrus communis

Grusza Hosui jest odmianą średnio wczesną. Jej owoce dojrzewają w podobnym czasie jak odmiany Chojuro (minimalnie wcześniej). Drzewa są bardzo silne i owocują bardzo obficie. Owoc średniej wielkości, złoto-brązowy , bardzo smaczny i soczysty. Przechowuje się bardzo długo. 

Więcej szczegółów

25,00 zł

 • Odsłoniety korzeń (kopane)
  Dostępne
 • Pojemnik (doniczka) 10l - Odbiór tylko w ogrodnictwie
  Brak

Dostępny

Sprzedaż tylko na miejscu w ogrodnictwie
Kurierem wysyłamy tylko róże

Grusza Hosui jest odmianą średnio wczesną. Jej owoce dojrzewają w podobnym czasie jak odmiany Chojuro (minimalnie wcześniej). Drzewa są bardzo silne i owocują bardzo obficie. Owoc średniej wielkości, złoto-brązowy , bardzo smaczny i soczysty. Przechowuje się bardzo długo. Jeśli chcemy, aby nasze drzewa bardzo bogato owocowały, należy pamiętać o skrzyżowaniu ich z inną odmianą, np. Konferencją, która nadaje się idealnie do zapylania, ponieważ ma podobny czas kwitnienia i jest odporna na parcha gruszy.

Zainteresowanie gruszami azjatyckimi wzrasta, gdyż charakteryzują się one wczesnym wchodzeniem w owocowanie i mają bardzo zwarty pokrój. Owocowanie jest bardzo obfite a owoce dobrze się przechowują. Grusze te można uprawiać amatorsko na działkach i we wszystkich ogrodach. Drzewa grusz azjatyckich mają walory dekoracyjne. Korona jest rozłożysta, liście duże błyszczące, kwitnie bardzo obficie a efektem końcowym są ciekawe i smaczne owoce (żółto-zielone lub brązowe w zależności od odmiany).

Grusze azjatyckie są drzewami obcopylnymi. Oznacza to, że potrzebują do zapylenia pyłku innej odmiany. Zalecana jest do tego grusza Konferencja.

Podkładka grusza kaukaska
Spełniamy wszystkie wymogi dotyczace sprzedaży roślin przez internet, zawarte w Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady nr 2016/2031, które weszło w życie 14 grdunia 2019r.

Do rośliny zamawianej przez internet, zostanie dołączony paszport rośliny, zgodnie z nowymi przepisamy unijnymi.
Nasze rośliny są kontrolowane przez Państwową Inspekcje Ochrony Roślin i Nasiennictwa

Jakość WE, PL, PIORIN 24/78/6123

}
Aktualne zdjęcie produktu

Rośliny cały czas się zmieniają. Możesz poprośić o aktualne zdjęcie produktu, które poślemy Ci w ciągu 48 godzin na email.

Kiedy wysyłka ?
Tego produktu nie wysyłamy.

Wysyłamy jedynie róże.
Opcje dostawy dla tego produktu
 • Odbierz w ogrodnictwieOdbierz w ogrodnictwie
 • Kurier (od 23 zł)Kurier (od 23 zł)

Opinie

Napisz opinię

Grusza azjatycka Hosui

Grusza azjatycka Hosui

Grusza Hosui jest odmianą średnio wczesną. Jej owoce dojrzewają w podobnym czasie jak odmiany Chojuro (minimalnie wcześniej). Drzewa są bardzo silne i owocują bardzo obficie. Owoc średniej wielkości, złoto-brązowy , bardzo smaczny i soczysty. Przechowuje się bardzo długo.