• Sprzedaż na miejscu
  • Obecnie brak
Grusza azjatycka Hosui
search
  • Grusza azjatycka Hosui

Grusza Hosui jest odmianą średnio wczesną. Jej owoce dojrzewają w podobnym czasie jak odmiany Chojuro (minimalnie wcześniej). Drzewa są bardzo silne i owocują bardzo obficie. Owoc średniej wielkości, złoto-brązowy , bardzo smaczny i soczysty. Przechowuje się bardzo długo. Jeśli chcemy, aby nasze drzewa bardzo bogato owocowały, należy pamiętać o skrzyżowaniu ich z inną odmianą, np. Konferencją, która nadaje się idealnie do zapylania, ponieważ ma podobny czas kwitnienia i jest odporna na parcha gruszy.

Zainteresowanie gruszami azjatyckimi wzrasta, gdyż charakteryzują się one wczesnym wchodzeniem w owocowanie i mają bardzo zwarty pokrój. Owocowanie jest bardzo obfite a owoce dobrze się przechowują. Grusze te można uprawiać amatorsko na działkach i we wszystkich ogrodach. Drzewa grusz azjatyckich mają walory dekoracyjne. Korona jest rozłożysta, liście duże błyszczące, kwitnie bardzo obficie a efektem końcowym są ciekawe i smaczne owoce (żółto-zielone lub brązowe w zależności od odmiany).

Grusze azjatyckie są drzewami obcopylnymi. Oznacza to, że potrzebują do zapylenia pyłku innej odmiany. Zalecana jest do tego grusza Konferencja.

Grusza azjatycka Hosui

20,00 zł

Grusza Hosui jest odmianą średnio wczesną. Jej owoce dojrzewają w podobnym czasie jak odmiany Chojuro (minimalnie wcześniej). Drzewa są bardzo silne i owocują bardzo obficie. Owoc średniej wielkości, złoto-brązowy , bardzo smaczny i soczysty. Przechowuje się bardzo długo. 

Ilość Obecnie brak

Opis

Podkładka
grusza kaukaska