Kontakt

Tel: 739 974 699
Tel: 32 273 80 37
E-mail: biuro@e-ogrodnictwo.pl

Ogrodnictwo Tomanek
Ul. Szczecińska 45
41-814 Zabrze (Grzybowice)

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 8.00 do 18.00
Sobota: 8.00 - 15.00


Nr konta bankowego:
80 1050 1298 1000 0090 3063 3417
ING Bank Śląski

Informacje

Polecamy

  • Kasato - Ogrody, urządzanie
  • Kwiaciarnia Sonia Zabrze
  • Nasze aukcje na allegro
dotpay

Zadaj pytanie

Tymczasowo wstrzymujemy możliwość zadawania pytań drogą elektroniczną. Jest to spowodowane nadmiarem pracy w ogrodnictwie. Jeśli ktoś potrzebuje pilnie odpowiedzi na jakieś ważne pytanie, to proszę dzwonić pod numer telefonu (32) 273-80-37 lub przyść osobiśćie do naszeo ogrodnictwa.

Czy można tworzy kompozycje bidensu z pelargonią bluszczolistną, czy lepiej z werbeną.Mój balkon wychodzi na wschodnią stronę(słonko do 12.30)
Zobacz odpowiedź
Chciałabym dowiedzieć się jakie są parametry doświetlania chryzantem, tzn. natężenie światła, ilość luksów na m kwadratowy itd. Będę bardzo wdzięczna za informacje.
Zobacz odpowiedź
Chciałabym hodować jakieś kwiaty balkonowe, które wyrosną z nasion. Jakie kwiaty są proste w takiej hodowli i jakie mają wymagania.
Zobacz odpowiedź
chodzi mi o okres kwitnienia roslin dlugiego dnia ikrutkiego dla buraki, szpinak, kapusta, zyto, tyton, soja, wilczomlecz nadobny, złocien ogrodowy
Zobacz odpowiedź
Co zaatakowało moje bluszcze? Liście zasychają (stają się brunatne i pergaminowe) od wiązek przewodzących. Opryskiwałam je przed szkodnikami ale nie pomaga. Bardzo prosze o pomoc. Nigdzie nie znalazłam opisu takiej choroby kwiatów.
Zobacz odpowiedź
Co zrobic gdy palma mieszkaniowa zaczyna żółknąć?palma ma już kolo 5 lat nigdy wcześniej tak nie było!
Zobacz odpowiedź
Czy kasztanowiec jest to samo co kasztan, jeżeli nie to czym się róznią?
Zobacz odpowiedź
Czy można obecnie nabyć sole magnezu celem uzupełnienia ich braku w glebie. Może są inne środki jeżeli tak to jakie?
Zobacz odpowiedź
Dlaczego podsycha tuja "brabant" w doniczce zakupiona i przechowywana wewntarz domu-jest ogrzewanie centralne. Brazowieje od gĂłry.
Zobacz odpowiedź
Dlaczego przed zimą maluje się pnie drzew wapnem?
Zobacz odpowiedź
Dostalam od sasiada kilka nasion, probowalam w internecie znalesc opis na ich temat ale wedlug nazwy jaka umiescil na opakowaniach nie moge nic znalesc.Jest to "krecik zielony i czerwony" oraz "lisie ogony" stojace i zwisajace. Czy "kasztanowiec" bialy lub niebieski to duze drzewo czy moge posiac go do duzej donicy na tarasie? Czy nemezja nalezy do kwiatow "zwisajacych"? Dziekuje za porade
Zobacz odpowiedź
Jak dbac o pelargonie angielskie.
Zobacz odpowiedź
Jak hodować tulipany w doniczce? Czy po przekwitnięciu należy je gdzieś przesadzić? Czy należy ściąś żółknące liście po przekwitnięciu? Kiedy kwiat zakwitnie ponownie?
Zobacz odpowiedź
Jak i w jakim okresie jej zycia, zaszczepic drzewko cytrynki, ktora byla zasiana z pestki cytryny. Czy inne krzewki owocow np. mandarynki szczepi sie tak samo?
Zobacz odpowiedź
Jak można wychodować groch w słoiku na gazie i napełnić to wodą?
Zobacz odpowiedź
Jak można zasadzić Tytoń i jak z nim postępować aby urósł.Chodzi mi o to abym sobie w domu zasadził w doniczce ,co mu jest potrzebne. I najważniejsze gdzie kupić sadzonki.Chodzi mi o to ,że dziadkowie wspominali kiedyś o tym ,że fajkę nabijali własnym tytoniem ale w tej chwili nie mam jak się ich spytać bo umarli jak byłem dzieckiem.Jeżeli mogę prosić o odpowiedź (virginia-tytoń).
Zobacz odpowiedź
Jak przechowywać dature w warunkach blokowych
Zobacz odpowiedź
Jak uprawiac bidens. ? Ile sadzonek nalezy posadzic w skrzynce o dl. 60 cm. ?
Zobacz odpowiedź
Jak zwalczyć białe robaczki (niektóre skrzydlate!), które zalęgły się w ziemi w doniczce z palmą? Czy to bardzo groźne dla dużej, ładnej palmy? Robaczki zalęgły się po przesadzeniu palmy do "ziemii do palm" nabytej w sklepie ogrodniczym.
Zobacz odpowiedź
Jaki należy stosować ukorzeniacz dla odmian żywotnika zachodniego pozyskanego w sierpniu.
Zobacz odpowiedź
Jaki korzeń posiada tulipan i fasola?
Zobacz odpowiedź
Jakie prace należy wykonać w styczniu w ogródku działkowym. Słyszałem o malowaniu pni drzew owocowych i opryskach, jakich środków chemicznych naley stosować do oprysków (jabłonie, śliwy,wiśnie)
Zobacz odpowiedź
jakie znane sa metody ochrony roslin ozdobnych.Co to jest ukorzeniacz i jakie ma dzialanie?
Zobacz odpowiedź
Jakiej barwy skrętnika macie Państwo w ofercie (interesuje mnie każdy oprócz jednolicie niebieskiego)? Czy wysyłacie pocztą?
Zobacz odpowiedź
Jakimi preparatami i kiedy nalezy wykonac opryski jabłoni i śliw renklod przeciwko szkodnikom owoców? Czy te preparaty nie są szkodliwe dla owadów zapylających kwiaty? Dziekuję.
Zobacz odpowiedź
Jestem studentem ogrodnictw i pilnie potrzebuje informacji o Wilczomleczu nadobnym. Jeśli posiada Pan adresy stron internetowych lub są w Pana posiadaniu w.w. informacje w wersji elektronicznek uprzejmie proszę o ich przesłanie. Serdrcznie dziękuje.
Zobacz odpowiedź
Kiedy i jak przycinac czeresnie? Poniewaz jedna daje owoce juz w czerwcu a druga dopiero w lipcu?
Zobacz odpowiedź
Kiedy należy wykopywać tulipany, a następnie wsadzać je do ziemi ?
Zobacz odpowiedź
Kiedy powinno się przycinać winogrona? Co roku robię to w maju, ale wtedy winogrono puszcza soki i zastanawiam się czy to ma jakiś wpływ na przyrost i kwitnienie. Czasami przycinam winogrono również w porze kwitnienia, odcinając długie bezowocowe pędy. Nigdzie nie mogę znależć informacji na ten temat.
Zobacz odpowiedź
Kiedy rozpocząć opryski drzewek miedzianem, czy to już pora
Zobacz odpowiedź